Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Butik Stylish Suveränt!   63685  
kidsbutik Kanonbra butik! (1)  63700  
Maria Nyckelpiga Så fina barnkläder! (3)  65424  
Maria Nyckelpiga Personlig butik med superservice (5)  67864  
Juvelbolaget Rosa örhängen   62752  
Cigaretthuset.se www.cigaretthuset.se VARNING VARNING (4)  67645  
securitysweden.com Perfekt service!!   63599  
slipkliniken Kan varmt rekomenderas   62230  
Gullgrodan Jättebra väggdekaler till barnen! (1)  64214  
Artistica Konstnärsmaterial artistbutiken.se   63639  
Cigaretthuset.se Lägg inte in någon beställning på Cigaretthuset.   63361  
Seriehyllan Bara bra!   63861  
Juvelbolaget Nöjd   63820  
TV-idoler Bra kvalité   63932  
Zone Blu, Sexleksaker & Sexiga underkläder shit vilket bra pris!!!!   62676  
Prokök Sjukt bra!!   64431  
Baristashopen färskt och gott kaffe   64018  
Blue Fox Blue fox (1)  64768  
Rockmerch Rockmerch   65949  
Scrapbooking butiken Väldigt snabb leverans! Billiga! Rekomenderas!   63447  
Fritt Flyt Varning -Fritt flyt Farligt för barn!   64131  
HR-Marin Båttillbehör Rekomenderas   53228  
nyttgolv Kanon   64990  
kidsbutik Gillar!   69008  
DonnaBeauty Rekommenderas   66204  
Kentagon Webshop Online kentagon   64804  
HipHipHurra Vilken service, kanon butik   68443  
kolla alltid registrering av bolag   65679  
Dackonline.se OBS!!!GISLAVED NORD FROST!!!!!!!!!!!!!   69113  
Thatzhot.com Rekomenderas   55403  
    << sida 35 (64) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna