Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Kidsplanet Bra kvalite   110674  
Kidsplanet Kanon bra butik! (1)  113585  
Dataknuten Snart KK stora kundfodringar   89380  
globalsport Brett Sortiment!   109206  
Skistore.se bra butik   109408  
gycklaren.com problem (1)  123931  
SHOCK.SE - Din Alternativa Webshop Bra Butik   113439  
uteungar.se Bra butik / trevlig personal (1)  108621  
Dataknuten Lång väntan på varor   112616  
Belysningsdesign.se Bra   115505  
Concept Snygg sida   100488  
Belysningsdesign.se HÖGSTA BETYG !!!   108225  
zmaka.se bra sidor om lite allt möjligt   114370  
Trailer Träsh Mycket bra!!   123707  
Alienbase Metallica biljetter   126111  
Mine. Utmärkt kundservice!   120500  
kontorsproffset.se Bra priser !! snabb leverans , rekomenderas   113878  
DiaDirekt Bra service   122336  
DiaDirekt bra service   111330  
zmaka.se Slö...   111078  
ginatricot ENGREN   107374  
Hotlix Goa Maskar!   94830  
112Ink Lite billigare, väldigt bra (1)  112091  
Tillbudet Varför provade jag inte detta tidigare? (1)  105365  
ginatricot bäst!   110075  
Strumpbutiken Super snabb leverans   111090  
Headstyle Håller med!   111467  
Michaela de la Cour snabb service   106955  
uteungar.se DYRA!! (1)  114170  
KSO Rekomenderar KSO   113525  
    << sida 35 (46) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna