Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Blingit.se Vilket bra sortiment!   75345  
Lilla Ugglan Leksaker ok   70876  
TV-idoler Kan varmt rekommenderas!   71455  
butik21 STÖDSTRUMPOR   73608  
Lilla Ugglan Leksaker Betyg   70447  
Vinboden Vinboden och Vincargo (1)  71944  
LasseLasseLiten Lasselasseliten   56516  
Erotikmagazinet.se förkläde med penis   70933  
TV-idoler netty.se   67837  
Kontorsmagasinet Mycket nöjd med deras erbjudande (5)  93141  
stylebystars Snygg klänning!   70799  
bilnyckeln Bra med betalning via telefon   68837  
snusaeget.se Opålitlig   57920  
butik21 Rekommenderar!   69419  
Runns Webshop Runns.se (1)  69221  
butik21 Proffesionella! (1)  71066  
butik21 Butik21   70002  
butik21 Kanon   55748  
butik21 God SERVICE!   71424  
butik21 Bra kommunikation och snabb leverans   73840  
butik21 Bra service och snabb leverans   69502  
ReuseIT Scandinavia AB Kanon service!   71697  
ExtremeFood De här va kul!   71141  
hittabutiks öppna register   70026  
zmaka.se äntligen en underbar kryddbutik   69336  
shabby Snabb leverans!   70770  
butik21 Till Per (4)  72915  
butik21 Snabb leverans! (2)  73082  
butik21 butik 21   74233  
Magdansbutiken Oseriös butik! (2)  74895  
    << sida 32 (64) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna