Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Barngrottan Barnkläder Super! (1)  91830  
zmaka.se Gott Nytt År...trots allt (1)  86823  
vuxenshoppen.se Bra   75605  
Navalis.se - Båttillbehör på Nätet Aldrig något svar   85461  
Inreda Får ont i ögonen...   83125  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Bra och snabb leverans (1)  85745  
forHair.se - Hårvård på nätet Wow vilka bra priser:)   81967  
Saray.se Otroligt bra priser!!   71408  
Zvanza Hundtjänst Bra kurser!   85403  
LasseLasseLiten Barnkläder från Mexx till bra priser   85098  
Glossme.se rekommenderas!   81117  
Barngrottan Barnkläder Supernöjd   82066  
Sport & Fritid Stockholm Multigym   86106  
Varusidan.se Mycket bra hemsida (1)  83627  
mediacorner Kunde man ju inte tro!! (3)  84773  
elkatalogen.se Snabb service (2)  84463  
hjalmlagret.se Riktigt bra hjälmar och service   85158  
photowall Photowall   86534  
Arbetshandsken Nöjd Kund   81084  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Helt fantastiskt!!!   83085  
OnlineDesign.se Wow!!!   85435  
zmaka.se Svampbutiken/Zmaka!   82837  
cleanfacility.se Kanon service!   82673  
butik21 Nöjd kund   82772  
butik21 Skumt? (2)  82442  
cleanfacility.se Mycket Nöjd!   81899  
butik21 snabb leverans   86984  
klocknet.se Köpte en klockuppdragare (winder)   86224  
Mediamagazinet Bra!   82532  
Tony Pölder Sport Köp ej här - du kan bli uthängd med namn på hans blogg   84665  
    << sida 21 (64) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna