Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
DjurMaxi.se DjurMaxi.se (3)  86588  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter lösenord   86949  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Bra service   85555  
Happy Hedgehog Vilken kanon butik! (1)  87371  
Flugfiskekompaniet Billiga flugor!   86965  
Beauty4u Nail art i massor!   86830  
Fantastiska Barn Toppenbutik   86801  
zmaka.se Toppenbutik med mycket gott! (1)  86122  
Beautysecrets.se Sparade nyss 400 kr på en Ghd plattång!   84977  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Ingen kundservice   85856  
Bodegashop.com Locadi North inkompetent   87025  
Retrolandet Oerhört bra butik!   86098  
eurosocap.se eurosocap.se   84728  
Bodegashop.com Bodegashop och Locadi i bedrägligt samarbete (3)  86663  
Smyckesprinsessan.se Fantastiska smycken   74337  
Nagelprodukter.se Proffsprodukter!   86970  
Herrskor strl 47   83917  
Flugfiskekompaniet Tusen tack!   84389  
SuperMarioShoppen.se jättebra!   85634  
ADD9.se - Quality Rock N Roll Fashion Riktigt coola schyssta grejer!! (1)  87178  
Lyckorummet.se Nöjd   85609  
Beautysecrets.se Sparade över 1290kr Just nu !   85441  
Easyart.se Toppbetyg till Easyart.se (3)  86552  
Flugfiskekompaniet Super Service   84007  
SubDVD Kultfilmer   72819  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter fina och roliga saker   88114  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter hej   73496  
EsZmycken Personliga och mycket snygga smycken   86753  
EsZmycken Utöver det vanliga   88202  
EsZmycken EsZmycken = Lycka   88858  
    << sida 15 (64) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna