Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
EsZmycken Något alldeles extra!   112565  
EsZmycken fina smycken   114742  
EsZmycken välgjorda annorlunda smycken   116475  
EsZmycken Modern och tuff - Snygg och klassisk   112660  
EsZmycken Snygg design   109437  
EsZmycken Smycken.   105128  
EsZmycken Nöjd   90474  
Suzahlsa Design Bra butik!!   106814  
scandinavianstuff.com Scandinavianstuff (1)  112130  
Radiostyrda-modeller.se Bra Butik!   85025  
Barngrottan Barnkläder Bra butik   106529  
Kaxiga barn Fräscha kläder och snabb leverans   107041  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Kostyme-viking   109697  
Älskade Barn AB Tack! (1)  137860  
Bodegashop.com Bra kombi.....   109188  
Impecta Fröhandel Dålig (1)  108676  
P&B inredning Bra priser   103579  
hundteknik.se Wow - Kanonbra personal!   116136  
clazzyfashion Varning   113194  
Barngrottan Barnkläder Super bra!! (1)  114503  
Cissi och Selma Härliga klänningar!   107384  
scandinavianstuff.com Fantastisk!   104264  
ParfymOnline Riktigt bra priser på parfymer!!!   105067  
Mårtenssons Ur & Guld Fint och bra hemsida   87057  
Bodegashop.com Bodegashop vs Transaver   101569  
Barngrottan Barnkläder Superbra!! (1)  110958  
Henrysdotters Lilla Vrå Bästa Shabbybutiken på nätet (1)  103483  
P&B inredning Fina saker (1)  91547  
Crystal Memories Coola grejer!   110307  
whip.se Stort utbud med skitbra priser!   109690  
    << sida 13 (46) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna