Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Happy Gift Jag var tidig... (2)  116651  
Kiss Kiss Allting bra   98796  
Bulbs.se Supernöjd   124726  
Bodegashop.com Bodegashop (1)  121695  
clazzyfashion svar   112560  
clazzyfashion Bedragare! (2)  114788  
Glamazon.se jättenöjd, bra utbud och goa priser :)   102542  
Skinway Vitamin B5 Nöjd!   102733  
Theea.se nöjd (1)  134493  
Theea.se Snygga kläder   96338  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter tramptraktor   122070  
Dekaltrim Ändring !   119007  
Dekaltrim Å va den var relevant!!!!!   117373  
LUXURY DETAILS snygga smycken   97274  
Euro Precent Oseriös spamare (1)  109294  
Tutte Haha   114623  
Tutte Seriös butik   114092  
Glamazon.se Jätte bra! Snabb och effektiv leverans!   113704  
Kiss Kiss KissKiss   110747  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter så snabb leverans   111108  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Top Notch   116103  
Mad Lady me like!   93206  
LUXURY DETAILS bra service o snabba leveranser (1)  107635  
LUXURY DETAILS Döskallearmbanden   113932  
LUXURY DETAILS SÅ VACKRA SMYCKEN!!!!! (1)  106757  
antiskallspecialisten Mycket dålig service på Antiskallspecialisten! (5)  112191  
skydd Grymt utbud   113705  
Kiss Kiss Snabb leverans   113649  
Lenas Lek Och Fritid-Med Hunden I Centrum skoköp (1)  111406  
Kiss Kiss Mycket bra   118875  
    << sida 11 (46) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna