Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
STORTMODE.se Tusen tack!   138429  
scandinavianstuff.com Jättebra service!   137004  
google analytics och spårning av e-handel   139363  
Trendywednesday.se Smidigt som smör!   123719  
sexshop69 Grym och seriös sida!   125495  
mediacorner service   132974  
Sexkontakter.se Skönt   127169  
antiskallspecialisten önskar snarast kontakt om det ska bli något köp   126369  
electroworld Bra service   126368  
GOoutSAFE Snabb och bra service.   125371  
DjurMaxi.se Dårlig service, seg levering og manglende varer   130589  
Biglife.se Superbra grejer och service! (1)  124016  
SLIPSKUNGEN De suger   114001  
ClaesEklund.se Snabba och bra (1)  125695  
syskonhuset Grym tvillingvagn   126032  
slipsladan Bra priser   123926  
Europafönster Pvc fönster online Köpt europafönster   123269  
Jaktverket helt ok (1)  126962  
PrylPelle.se Vendetta mask! (2)  122825  
Möblermm.se Fantastiska stolstassar (1)  127028  
Arbetsskyddsbutiken vilken service   127443  
8 enkla tips för en bättre kundtjänst   124871  
Nordiskark Super upplevelse   124593  
Jotex Sverige Ab Slängkappor   114055  
glenza Nytt   115523  
buildor Rek varmt !   124906  
Kontorstillbehor.se Värt ett besök, bra priser   124577  
Framcigarr AB framcigarr.se   127885  
clazzyfashion Angående clazzyfashion konkursen. (2)  123760  
Beautysecrets.se Tack för hjälpen!   126591  
    << sida 8 (64) >>  
Läs inlägg                                    2012-08-08 19:38
Radiostyrda-modeller.se
stor varning
oserös handlare. visst, dom leverar ganska fort, men så fort produkten krånglar får man svårt att få kontakt med dom eller nån hjälp, köpte nyss produkter för 1500kr, inget i påsen stämde med bilden, tar 1-2dagar att få mailsvar, å när dom svarar å man ska svara igen tar det 1-2-3 dagar till. 10 dagar senare nu förmig har dom inte gjort nått åt felet..

beställde även i våras, fick problem då med å efter jag väntat i 3 dagar så skicka jag 2 mail på raken, svarade dom, å skrev att vissa besvärliga kunder som tjatar hamnar lätt i botten igen på listan att svara!!! det om nått säger en del.. får skylla mig själv jag köpte igen nu, men dom var dom enda som hade.. kommer dock aldrig handla där igen..

/Micke Carlsson
Läs inlägg                                    2012-08-14 22:14
Radiostyrda-modeller.se
ang: stor varning
till slut så har dom iallafall efter två veckor lovat att ge mig kompensation i form av rabatt på ett batteri, jag sa att jag ville ha allt som beskrivningen å bilden visar , men det kunde dom ej då dom säger det inte ens finns?! hmm, konstigt för jag vet andra som säljer, men varför ha en bild på helt fel saker undrar jag?!
dom sa även att dom bara för att vara snälla kunde tänka sig ta tillbaka ordern, men det skulle vara ett undantagsfall bara för att vara snälla då dom egentligen inte har öppet köp? ytterligare konstigt då det enligt lag är öppet köp på all distanshandel på nätet, men egentligen så behövde dom ej göra nått alls tyckte dom för han skrev att dom var mycket! allergiska mot kunder som ställde hot! hmm, mitt hot bestod i att jag efter ej fått svar på 4 dagar skrev "hoppas ni klarar svara innan fredag, för längre tänker jag ej vänta " hmm. hot vet jag ej om det kan tolkas som utan mest att jag tröttnat på bristen i hjälp å sånna fall skickat tillbaka å aldrig mer handlat, vilket jag ej kommer göra heller..

detta är min erfarenhet av denna i mina ögon fruktansvärt oseriösa butik ..

/Micke Carlsson
Läs inlägg                                    2013-02-05 17:34
Radiostyrda-modeller.se
ang: stor varning
liknande problem
passa er!! för radiostyrdamodeller .se
dom skickar trasiga produkter, luras och förhalar!

två månader sedan köpte vi en bil som ej fungerar, fortfarande har vi varken bil eller pengar då de hävdar att bilen jag returnerade
inte går att ta in som öppet köp. detta trots att jag följt rek. om emallage etc.

köp någon annanstans

/David