Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Cicograf Cicograf   61629  
Amorina Boutique Supernöjd   60427  
En mer personlig presentation av din webbutik   73909  
Angelbaby.se Din (9)  74570  
Angelbaby.se Verkligen fint hemsida (2)  71703  
MadDog MadDog (1)  70838  
IT-Körskolan Bedrägeri   71721  
Café ett Kanon   72870  
Satanias Design Trevlig Gothbutik   73336  
Angelbaby.se Angelbaby (9)  74744  
Babytime snabb leverans (6)  72590  
Flora Linnea Rosor via nätet   72412  
Lyckas med mat Snabbt och smidigt   70671  
Anysuit International Katastrofalt! (1)  71865  
Nyhet för butiksägare   68437  
zmaka.se Snabba   72440  
Angelbaby.se Till Nene (1)  73734  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Skön site med roliga prylar.   71547  
Angelbaby.se SÅ SNYGGA SMYCKEN!!! (13)  73752  
Cigarettbutiken vs tobakshandlarn (1)  68110  
KLOCKOR.NU Bra!   58932  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Snabba, servicevänliga, bra grejor   72989  
Martinshop Bra och seriös butik   71141  
Anysuit International Perfekt   70763  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Snabbt!   71790  
frozza.se SÅ SNYGGA SMYCKEN (1)  72853  
LampGallerian.se Tack   73547  
Bergarelaxen.se Prisvärd Tandblekning   72802  
kidsbutik Vilken service!! Kanonbra! Snabb leverans!!   75653  
Lyckogram Mycket nöjd!   78071  
    << sida 40 (64) >>  
Läs inlägg                                    2009-09-08 16:46
rbsportline
inte alls särskilt bra. undvik.
köpte ett par skor men fick fel. fick ringa och tjata, men fick till slut ett par nya - i fel storlek. blev lovad ersättning för frakten för de tillbakaskickade skorna - men det var ett tomt löfte. fortfarande inga pengar efter två månader.

/Lisa
Läs inlägg                                    2009-09-11 19:08
rbsportline
ang: inte alls särskilt bra. undvik.
och varför betalar du returfrakten när du fått fel vara bara det säger ju att du borde reagera.

/Kyngen
Läs inlägg                                    2009-09-23 10:44
rbsportline
ang: inte alls särskilt bra. undvik.

svar från rb sportline

om du vill ,lisa, så kan jag lägga in dina mejl så alla får se vad du har skrivit till mig, alltså inte ringt. första kontakten du tog var när du fick fel skor som vi då bad dig skicka tillbaka och vi skulle då skicka ett par nya skor till dig. du sa då att du skulle åka utomlands och skulle vara borta några veckor och att du skulle kontakta oss när du kom hem. när du sedan kom hem skickade vi ett par nya skor till dig som visade sig vara för små. du mejlar då till oss, inte ringer, och säger att du inte "orkar" skicka tillbaka skorna men önskar få frakten på 60 kr insatt på ditt konto. mig veterligen så har detta blivit gjort och skulle det nu vara så att det inte blivit det så hade du bara kunnat lyfta luren och ringt. vår kundsupport är öppen alla dagar, året runt mellan 9-21. kundservicen är vi extremt noga med och om du nu inte"orkar" skicka tillbaka dina skor för att få rätt så är det otroligt dålig stil av dig att försöka förstöra det goda rykte vi har när det gäller kundservice. att handla kläder och skor på internet kan innebära att storlekarna kan variera och inte passa. tänk på det i fortsättningen innan du tänker kasta skit på seriösa företag som gör sitt bästa för kunderna.

rickard björklund
rb sportline



/Rickard Björklund
Läs inlägg                                    2009-12-02 08:37
rbsportline
ang: inte alls särskilt bra. undvik.
jag vet inte vad du har för krav lisa men jag har då inte upplevt en så här bra service på så många ställen.
jag kan varmt rekommendera rbsportline.se

/milton