Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Dackonline.se OBS!!!GISLAVED NORD FROST!!!!!!!!!!!!!   83997  
Thatzhot.com Rekomenderas   66134  
TV-idoler En super affär! (1)  79455  
clazzyfashion Skitiga / Dålig kvalité på kläder (1)  76892  
Blingit.se Bra utbud!   78822  
WilFli Super bra och snabb   74551  
Minipeople bra butik   79077  
Clean Cut Design Super   70602  
lilaella LilaElla   76584  
legavenue Varning!!   76954  
Låskompaniet.se låskompaniet.se   74396  
Cigaretthuset.se cigaretthuset.se   78660  
Minipeople Vilken service!   79472  
clazzyfashion Inga Pengar (1)  73457  
Billigt snus Bästa butik i Sverige !   78311  
provrummet Helnöjd   72941  
Bananaz.se Supernöjd!   81232  
kontorex Super +++++   81463  
ecoloco Proffsig service   80359  
TV-idoler en super bra säljare   78021  
IT-Körskolan POLID ANMÄLLA   64188  
wallinsfiske KANONNÖJD!   76278  
Barn och babyshop - Swedishplate Jätte nöjd   78059  
artistbutiken artistbutiken.se   82246  
BilligtVVS.se Dette kan jeg anbefale!   82429  
Zone Blu, Sexleksaker & Sexiga underkläder Skön jul!   82311  
Cicograf www.cicograf.se   66836  
Cicograf Fantastiska produkter   80693  
Heelicious - Sexiga skor Var?   87273  
Maria Nyckelpiga Suveränt bra!   85660  
    << sida 36 (64) >>  
Läs inlägg                                    2009-09-08 16:46
rbsportline
inte alls särskilt bra. undvik.
köpte ett par skor men fick fel. fick ringa och tjata, men fick till slut ett par nya - i fel storlek. blev lovad ersättning för frakten för de tillbakaskickade skorna - men det var ett tomt löfte. fortfarande inga pengar efter två månader.

/Lisa
Läs inlägg                                    2009-09-11 19:08
rbsportline
ang: inte alls särskilt bra. undvik.
och varför betalar du returfrakten när du fått fel vara bara det säger ju att du borde reagera.

/Kyngen
Läs inlägg                                    2009-09-23 10:44
rbsportline
ang: inte alls särskilt bra. undvik.

svar från rb sportline

om du vill ,lisa, så kan jag lägga in dina mejl så alla får se vad du har skrivit till mig, alltså inte ringt. första kontakten du tog var när du fick fel skor som vi då bad dig skicka tillbaka och vi skulle då skicka ett par nya skor till dig. du sa då att du skulle åka utomlands och skulle vara borta några veckor och att du skulle kontakta oss när du kom hem. när du sedan kom hem skickade vi ett par nya skor till dig som visade sig vara för små. du mejlar då till oss, inte ringer, och säger att du inte "orkar" skicka tillbaka skorna men önskar få frakten på 60 kr insatt på ditt konto. mig veterligen så har detta blivit gjort och skulle det nu vara så att det inte blivit det så hade du bara kunnat lyfta luren och ringt. vår kundsupport är öppen alla dagar, året runt mellan 9-21. kundservicen är vi extremt noga med och om du nu inte"orkar" skicka tillbaka dina skor för att få rätt så är det otroligt dålig stil av dig att försöka förstöra det goda rykte vi har när det gäller kundservice. att handla kläder och skor på internet kan innebära att storlekarna kan variera och inte passa. tänk på det i fortsättningen innan du tänker kasta skit på seriösa företag som gör sitt bästa för kunderna.

rickard björklund
rb sportline



/Rickard Björklund
Läs inlägg                                    2009-12-02 08:37
rbsportline
ang: inte alls särskilt bra. undvik.
jag vet inte vad du har för krav lisa men jag har då inte upplevt en så här bra service på så många ställen.
jag kan varmt rekommendera rbsportline.se

/milton