Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
clazzyfashion Blåsare! (3)  79738  
Ny sortering på hittabutik.se   79704  
Rockwear Hittat deras konto... (4)  80681  
Qantari Qantari (1)  80195  
LasseLasseLiten FRI FRAKT!   79497  
xajon Hjälmköp   76832  
Haga Cykel Haga linköping   77697  
Bynor Billig värmepumpsbutik   76234  
Bodegashop.com Snabb och service :-)   79713  
ciggtorget (1)  76445  
Läder & Järn Namnsmycken   77662  
zmaka.se Smidig beställning och bra hemsida!!!!   67587  
zmaka.se Håller vad de lovar! Kaffe ,The ,Kryddor mm   77113  
Bodegashop.com Fraktbolag   77710  
LasseLasseLiten FRI FRAKT BARNKLÄDER!   67032  
theTshit Snälla och trevliga.   78637  
yvonneryding.com HANDLA PÅ FLYGET!   76794  
Caravan AB bemötande   75940  
ciggtorget (3)  76001  
Fredashop BÄST!!!   78427  
Wilma & Morris Rekommenderar ytterplaggen från W & M   77969  
bythjul.com 10/10 Hjul!   77792  
Skicka tårta Aldrig varit så lätta.. (2)  77098  
Racketshopen com Mycket nöjd!   76906  
BARESSO De har sällan produkter på lager :(   75863  
Spastugan.se Toppen!   76931  
Rockwear Handla inte här! (1)  78018  
northsport.se Hittar inga klättringsgrejer!   72700  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Snabb leverans   80458  
Halebop Dyrt att surfa utomlands   82520  
    << sida 18 (64) >>  
Läs inlägg                                    2009-06-29 18:11
Vinboden
vinboden + vincargo
jag håller med er alla om att vinboden måste vara en bluff. tycker som dandi- vi borde polisanmäla eller tipsa uppdrag granskning eller nåt. verkar ju helt sjukt. jag har bett om organisationsnumret på vincargo för att lämna anmälan till tullen, helt enligt reglerna, och betala skatten (också enligt reglerna genom säkerhet hos skatteverket)- men jag har inte fått nåt organisationsnummer. jag har bett vinboden kommentera allt som skrivs om dem på nätet, men har inte heller fått något svar angående det.



/Anna
Läs inlägg                                    2009-06-30 09:59
Vinboden
ang: vinboden + vincargo
jeg blir med å anmelder de jeg også!! har bestilt varer i mai som jeg ikke har fått, men hvordan gjør man dette. har bestilt varer til mitt bryllup for 10 000 nok kr. ingen varer eller ingen penger:(

/Anca
Läs inlägg                                    2009-07-10 18:10
Vinboden
ang: vinboden + vincargo
jag tror att vi ska gå till polisen och visa vilken kontakt vi haft med vinboden. det är otroligt att inte sidan stängs ner. för jävligt med ditt bröllop. men nu verkar vi vara väldigt många som blivit lurade. kanske skulle man vända sig till uppdrag granskning- finns det i norge?


/Anna
Läs inlägg                                    2009-07-10 21:08
Vinboden
ang: vinboden + vincargo
jag beställde varor från vinboden för cirka 3500:- kr för tre månader sedan, men jag har inte sett något rök av det trots många mejl som jag skickat till både företag.
det råder inga tvivel om att viboden & vincargo = bedrägeriföretag ,dem är skurkaktiga typer som gömmer sig bakom den virtuella undervärden och därför har varken telefonnr eller adress. jag hattar när någon lurar mig, därför kommer jag aldrig att glömma de här två företag. hur som helst kommer jag på något sätt att göra allt för att få mina pengar av de och till med lite mer?!!!
så får dem lära sig en leksa.



/Zara
Läs inlägg                                    2009-07-12 10:18
Vinboden
ang: vinboden + vincargo
undrar om vi kan hjälpas åt på något sätt, man vill verkligen att de som ägnar sin tid åt att lura folk skall åka dit. jag skulle anmäla till tullen att mina varor var beställda (för att betala skatten) och ville ha organisationsnumret på vincargo, men har inte fått det. det betyder att varorna inte heller finns i någon tull tror jag. undrar vem som gör sig rik på vår bekostnad? jisses, vad pengar de gör.



/Fia