Produkter

Samtliga kategorier
12329st objekt

TAVLA Jard Rollén -97, olja på duk. 72x59cm bildytans mått

Värdering: -

Bud: 850 SEK

Värmland

Slutar om 12 timmar 4 minuter

KOPPAR MED FAT, 3 st, porslin, sannolikt Nymphenburg, 1700-/1800-tal

Värdering: 2 000

Bud: 650 SEK

Östergötland

Slutar om 1 dag

FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, möjligen DUX

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Östergötland

Slutar om 1 dag

JEAN-LOUIS DOMECQ, golvlampa, "Loft D9403", Jieldé, nutida

Värdering: 3 000

Bud: 2 000 SEK

Östergötland

Slutar om 1 dag

Bengt Lindström Olja på duk 1900-tal

Värdering: 30 000

Bud: 25 000 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk

Värdering: 15 000

Bud: 9 600 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Yngve Ekström "Lamino" Fåtölj med fotpall 2009

Värdering: 6 000

Bud: 5 800 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Thea Leonhard Stolar "Flamingo" Nässjö Stolfabrik 1900-talets mitt (4 st)

Värdering: 2 000

Bud: 1 000 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Anna Castelli Skåp "Componibili 3" Kartell Italien 1900-talets andra hälft

Värdering: 1 000

Bud: 650 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Bengt Ruda Fåtölj "Z-Stolen" NK 1950-tal

Värdering: 2 000

Bud: 600 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Ingvar Stockum Soffa "Monte Carlo" Futura 1960/70-tal

Värdering: 8 000

Bud: 6 000 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Arne Jacobsens Stolar "Myran" 3101 Fritz Hansen (8 st)

Värdering: 8 000

Bud: 0 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Yngve Ekström 1913-1988 Karmstol "Arka" 1950/60-tal

Värdering: 4 000

Bud: 3 000 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Bo Eigert, fåtölj "Stålbo" Firma B. Eigert AB Hova 1970-tal

Värdering: 1 500

Bud: 1 100 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Biograf / konsertstol 1900-tal

Värdering: 1 200

Bud: 500 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Arne Vodder & Anton Borg Skrivbord Vamo Danmark 1960-tal

Värdering: 10 000

Bud: 2 800 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Snowboard "Burton Performer" Vermont U.S.A 1970/80-tal

Värdering: 10 000

Bud: 7 000 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Damcykel "Alfa" Olof Engström Trollhättan 1936

Värdering: 1 500

Bud: 800 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Trädgårdsmöbler 1900-tal (6 delar)

Värdering: 8 000

Bud: 7 000 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", för Fritz Hansen

Värdering: 6 000

Bud: 4 200 SEK

Östergötland

Slutar om 2 dagar

Lisa Larson 1931-2024 Väggrelief "Venedig" 1900-tal

Värdering: 1 500

Bud: 1 400 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

OMEGA, armbandsur, 18k guld, Constellation, "Pie-pan", automatiskt urverk, tot vikt ca 64 g

Värdering: 35 000

Bud: 24 000 SEK

Östergötland

Slutar om 2 dagar

Kaffeservis "Palma Röd" Rörstrand 1950-tal (10 st)

Värdering: 1 500

Bud: 0 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal

Värdering: 6 000

Bud: 1 000 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Inkeri Seppälä Kaffeservis "Taika" Arabia Finland 1970-tal (23 delar)

Värdering: 1 200

Bud: 800 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Mats Kallin Rörlig Skulptur Giraffe 1980/90-tal

Värdering: 1 000

Bud: 300 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790

Värdering: 60 000

Bud: 15 000 SEK

Östergötland

Slutar om 2 dagar

Andréas Wargenbrant Bronsskulptur 2000-tal

Värdering: 8 000

Bud: 1 300 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

Tidningen Rekord Nr 37 1958 (Pelé)

Värdering: 8 000

Bud: 850 SEK

Västerbotten

Slutar om 2 dagar

LÅDCYKEL Elektrisk, Amladcyklar, 2 batterier och laddare, 6 växlar, sittplatser med bälte för 4 barn. (använt skick, slitage på handtag, nyckel för att låsa fast batteriet saknas, 1st batteri laddar inte)

Värdering: -

Bud: 1 550 SEK

Värmland

Slutar om 2 dagar

SIDOBORD i teak, 1900 talets mitt, H: 54x 58x 40cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 250 SEK

Värmland

Slutar om 2 dagar

HYLLSYSTEM "Continental" String, 1900 talets mitt, 4st skåp med skjutdörrar varav 1st i glas, 3st gavlar, 3st hyllplan, H: 187x 160x 45cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Värmland

Slutar om 4 dagar

Fat, Wanli (1573-1620), Kina

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Bohuslän

Slutar om 5 dagar

Ingefärsurna, Kina, 1700-tal

Värdering: -

Bud: 5 500 SEK

Bohuslän

Slutar om 5 dagar

Mindre ingefärskrus, 1700-tal, Kina

Värdering: -

Bud: 1 100 SEK

Bohuslän

Slutar om 5 dagar

Vas, Kangxi (1662-1722), Kina

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Bohuslän

Slutar om 5 dagar

Vinkanna, Kina

Värdering: -

Bud: 2 800 SEK

Bohuslän

Slutar om 5 dagar

Eric Cederberg, tempera på pannå, päron och kanna

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Skåne

Slutar om 5 dagar

Växtpress/bokpress, gjutjärn

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Skåne

Slutar om 5 dagar

Stig Lindberg, Gustavsberg, "Tahiti", kaffekopp med fat i benporslin

Värdering: -

Bud: 540 SEK

Skåne

Slutar om 5 dagar

Artur Percy, Gefle, "Blå hyacint", kaffekopp med fat i porslin

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Skåne

Slutar om 5 dagar

DAGBÄDD i teak, "Svane", Haldor Vik och Ingmar Relling, 1900 talets mitt, B: 162cm (bruksslitage, doft av nikotin)

Värdering: -

Bud: 650 SEK

Värmland

Slutar om 5 dagar

Cykelkärra

Värdering: 300

Bud: 500 SEK

Norrbotten

Slutar om 5 dagar

Golvlampa, Italien, 1900-talets andra hälft

Värdering: 5 000

Bud: 0 SEK

Dalarna

Slutar om 6 dagar

Annie Wiberg (f.1907)

Värdering: 3 000

Bud: 0 SEK

Dalarna

Slutar om 6 dagar

Matta Nain, 6la, silkeinslag, 210x316 cm

Värdering: -

Bud: 19 500 SEK

Uppland

Slutar om 6 dagar

Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, Harpälsglasyr. Höjd: 20 cm

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Uppland

Slutar om 6 dagar

Anders Pehrson, golvlampa, "Bumling", Ateljé Lyktan, höjd 140 cm

Värdering: 2 500

Bud: 550 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

Josef Frank, bricka, "Tulpaner", Svenskt Tenn, längd 55 cm

Värdering: 400

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

Josef Frank, brickor, 3 st, "Tulpaner", Svenskt Tenn, längd 40 cm

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

Bruno Mathsson, fåtölj, "Eva", Dux

Värdering: 4 000

Bud: 900 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", ek/teak, jubileumsmodell

Värdering: 7 000

Bud: 2 300 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

Fältkamera, mahogny, tidigt 1900-tal

Värdering: 600

Bud: 120 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

Omega, Seamaster Planet Ocean, 42 mm, rostfritt stål, 2005

Värdering: 25 000

Bud: 12 100 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

Karmstolar, 2 st, "A2", Grythyttan

Värdering: 1 500

Bud: 250 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

Stolar, ett par, "A1", Grythyttan

Värdering: 1 200

Bud: 300 SEK

Skåne

Slutar om 12 dagar

MATERIALHANTERARE FUCHS MHL331

Värdering: 50 000

Bud: 50 000 SEK

Värmland

Slutar om 7 timmar

STYRPULPET RYDS 480 ST/TOHATSU 25

Värdering: 10 000

Bud: 20 500 SEK

Värmland

Slutar om 7 timmar 5 minuter

BORD + 4 st STOLAR

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Värmland

Slutar om 7 timmar 10 minuter

DELIKATESSDISK MED KYLA ZOIN

Värdering: 1 000

Bud: 1 000 SEK

Värmland

Slutar om 7 timmar 11 minuter